XMAS DIY: Vianočný svietníkPozeráte sa na tieto svietniky a hovoríte si, že ste ich už niekde na Vladies blogu videli? Nemýlite sa, je to tak! Spomeňte si na krásnu farebnú jeseň, padajúce lístie, gaštany, intenzívny dážď a na prvé mrazy. Už viete? Po celý ten čas hovorím o svietnikoch s jesenným motívom - lístím, nájdete ich TU. Keďže teraz máme opäť čarovné obdobie, no nie je to jesenné, ale Vianočné, rozhodla som sa spraviť svietniky so zimnými motívmi - vločky a hviezdičky. Samozrejme, pekne budú vyzerať aj vianočné motívy, ako napríklad snehuliak, stromček, kométa, či zvončeky. Výroba takýchto svietnikov pozostáva z rovnakého "receptu", ako aj pri svietnikoch s lístím. Zmenilo sa len to, že namiesto papiera na pečenie som použila tenký farebný papier vo svetlomodrej farbe a namiesto prírodného špagátu som svietnik obmotala ozdobnou stuhou. Čo poviete? Jednoduché a rýchle! Navyše, všetky potrebné veci na zhotovenie tohto svietnika máte doma. To znamená, že do tvorenia sa môžete pustiť  aj hneď. Prajem vám príjemný strávený čas pri tvorení!

PS: Súťaž! 
Potrebujete: 

 • sklíčko 
 • lepidlo 
 • šablóny vločiek 
 • vysekávačka papiera
 • nožnice 
 • svetlomodrý a biely farebný papier
 • ozdobná stuhaPostup:


Krok 1: Podľa šablóny vystrihnite vločky a "vysekajte" vysekávačkou na papier hviezdičky. 
Krok 2: Naneste na vločku lepidlo. 
Krok 3: Prilepte vločku na sklíčko. 
Krok 4: Odmerajte potrebnú dĺžku a šírku farebného papiera. 
Krok 5: Prilepte farebný papier k sklíčku.
Krok 6: Z vrchu odstrihnite prebytočný papier (nechajte aspoň 4 cm nad sklíčkom) a obvod sklíčka omotajte ozdobnou stuhou. Kraje vyhnite, môžete jemne potrhať.  


Foto: Vladies 4 komentáre:

 1. tak tie sú krásne :) páči sa mi ten nápad, že vločky sú pod papierom a pekne to presvecuje :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne, áno a ten papier vyzerá pekne aj cez deň, pretože ozdobná páska a "potrhaný" vrch sú na ňom zaujímavé a nevšedné :) ❤ ❤ ❤.

   Odstrániť

Používa službu Blogger.